LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Co je vlasová mezoterapie?
Pro koho je vhodná?
Jaké potíže řeší?
Jak zákrok probíhá?
Objednat konzultaci

Vlasová mezoterapie

Co je vlasová mezoterapie?

Vlasová mezoterapie je moderní a efektivní metoda pro obnovu vlasů, která se stále více používá v oblasti estetické medicíny. Tento neinvazivní zákrok je navržen tak, aby stimuloval růst vlasů, zlepšil jejich kvalitu a zpomalil proces vypadávání vlasů.

Principem vlasové mezoterapie je aplikace speciálních mikroinjekcí do pokožky hlavy. Tyto injekce obsahují směs vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších aktivních látek, které podporují růst vlasů a zlepšují celkovou kvalitu pokožky hlavy. Látky se aplikují přímo do vlasových folikulů, čímž se dosahuje maximálního účinku.

Pro koho je vlasová mezoterapie vhodná?

Tento zákrok je vhodný pro muže i ženy trpící různými formami alopecie (vypadávání vlasů), ztenčením vlasů nebo zhoršením jejich kvality. Ale i pro ty, kteří chtějí hýčkat svou vlasovou pokožku a prodejít tak vypadávání vlasů. Vlasová mezoterapie je ideální volbou pro ty, kteří hledají neinvazivní a účinné řešení pro obnovu vlasů.

Vlasová mezoterapie řeší:

– Alopecii typu areata
– Androgenní alopecii
– Lupy a seboreu
– Ztrátu vlasů
– Křehké vlasy
– Nedostatečné prokrvení vlasové pokožky

Průběh zákroku

Prvním krokem vlasové mezoterapie je důkladná konzultace. Během této konzultace lékař zhodnotí váš stav, prozkoumá vaši anamnézu a posoudí vhodnost zákroku právě pro vás.

Před samotným zákrokem je pokožka hlavy pečlivě očištěna a dezinfikována, aby se minimalizovalo riziko infekce a zajistila maximální účinnost ošetření. Lékař následně aplikuje speciální směs vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších aktivních látek přímo do pokožky hlavy pomocí jemných mikroinjekcí.

Samotná aplikace mikroinjekcí trvá přibližně 30 až 60 minut, v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. Během zákroku můžete pociťovat mírný tlak nebo píchání, ale zákrok je dobře snesitelný.

Po dokončení ošetření může být pokožka hlavy mírně zarudlá a citlivá. Tyto projevy jsou však běžné a dočasné, obvykle vymizí během několika hodin až dnů. Lékař vám poskytne podrobné pokyny pro péči o pokožku hlavy po zákroku.

Pro dosažení optimálních výsledků je doporučeno ošetření absolvovat v sérii několika sezení.