LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Chemický peeling
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je to chemický peeling a k čemu slouží?
Pro jaké partie je chemický peeling vhodný?
Pro koho je chemický peeling účinný
Jaké jsou druhy chemického peelingu?
Po ošetření chemickým peelingem
Ceník
Objednat konzultaci

Chemický peeling

Co je to chemický peeling a k čemu slouží?

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která slouží:

 • k projasnění a omlazení stárnoucí pleti,
 • vyhlazení jemných vrásek,
 • zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů,
 • odstranění pigmentových skvrn,
 • také příznivě působí na příliš mastnou pokožku.

Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky chemickou cestou.

Pro jaké partie je chemický peeling vhodný?

 • obličeje,
 • krku,
 • dekoltu,
 • na hřbetu rukou,
 • nebo zad.

Pro koho je chemický peeling účinný

Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxy-kyselin. Při ošetření chemickým peelingem lékař nanese směs pomocí štětečku na obličej, samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku.

Jaké jsou druhy chemického peelingu?

V závislosti na hloubce narušení pleti a podle zvolené koncentrace a délky působení dělíme chemický peeling na:

 • povrchový,
 • středně hluboký,
 • hluboký.

Chemický peeling – kyselina glykolová

Na pokožku je dermatologem aplikována kyselina glykolová (přírodní látka získaná z cukrové třtiny) v různých koncentracích (15 %, 40 % a 70 %). Podle zvolené koncentrace a délky působení se jedná o povrchový, středně hluboký či hluboký peeling.

Tento chemický peeling patří k zákrokům s okamžitým účinkem. Působením látky dojde nejprve k rozvolnění povrchové vrstvy kůže, která se následně začne olupovat a obnovovat. Tím je dosaženo mladistvějšího a svěžejšího vzhledu. Ošetření je provedeno rovnoměrným nanesením aktivní látky na pokožku ošetřovaného místa. Po několika minutách působení je látka neutralizována a odstraněna.

Ošetření chemickým peelingem se obvykle provádí v několika sezeních, přibližně 4-6 x v závislosti na typu poškození pokožky. Lze je také kombinovat s jinými metodami, jako je například face-lift.

Chemický peeling – jessnerův roztok

Roztok používaný pro hloubkový peeling. Jde o koncentrát rezorcínu, kyseliny mléčné a salicylové. Odstraňují se jím pigmentové skvrny, akné, jizvičky po něm a další nerovnosti pleti. Zčervenání, stroupky a otoky mohou trvat týden i déle, výsledný efekt v podobě hladší a čistší pleti se objeví do 7 až 10 dnů.

Chemický peeling – TCA

V nižší koncentraci TCA peeling okamžitě odloučí povrchové vrstvy kůže a tím odstraní jemné vrásky a zlepší strukturu pleti. Ve vyšší koncentraci se používá namísto laseru k vyhlazování jizviček po akné či vrásek na obličeji. Většinou je přípravek aplikován pouze jednou a účinek se dostaví po jednom až dvou týdnech. Nutnou podmínkou aplikace je však následná ochrana před sluněním.

Chemický peeling – Tretinoin

Používá se při léčbě akné a aplikuje se v koncentraci od jednoho do pěti procent. Tento zásah má okamžitý účinek, ale několik dalších dní může docházet k odlupování kůže. V průběhu léčby je nezbytné vyvarovat se slunění.

Pokud se rozhodujete pro chemický peeling jako cestu ke zlepšení stavu vaší pleti, je třeba mít na mysli, co od chemického peelingu očekáváte. Uvědomte si, že chemický peeling nedokáže nahradit chirurgické postupy, jako je například dermabraze. Může však zlepšit vaši vizáž a dodat vám mladistvý vzhled.

Po ošetření chemickým peelingem

Po chemickém peelingu bude vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky, během 5-14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. Jako vedlejší účinek středně hlubokého a hlubokého peelingu se může objevit zanícení či ztráta barvy pleti.

U klasických chemických peelingů je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem. U tzv. biopeelingů chemických peelingů nové generace ochrana před sluncem není nutná. Lékař vám doporučí, jaké přípravky je třeba na ošetřenou pleť aplikovat. Většinou se jedná o přípravky zklidňující pokožku a podporující její regeneraci.

Média - napsali o nás

Napsali o nás
Co je vlastně ten chemický peeling

Přečtěte si rozhovor s MUDr. Lenkou Faltovou v časopisu Žena a život. Dozvíte se, co je vlastně ten chemický peeling, pro koho jen tento zákrok vhodný a zda se dá kombinovat i s dalšími kosmeticko-estetickými zákroky.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Velké póry: Vyretušujte je ve třech krocích

MUDr. Zuzana Kulíková přispěla do nového článku v magazínu Kondice s názvem Velké póry: Vyretušujte je ve třech krocích. Vysvětluje v něm, jak vznikají tzv. černé tečky a jaké metody estetické dermatologie fungují při ošetřování pleti lépe, než běžná kosmetika. Chemický peeling, diamantová dermabraze nebo frakční CO2 laser – zjistěte, co obnáší tyto zákroky.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
„Okénko estetické dermatologie“

Přinášíme vám „Okénko estetické dermatologie“, do kterého přispěla MUDr. Zuzana Kulíková. Tentokrát se věnovala novým možnostem rejuvenace v korektivní dermatologii. Z konkrétního a propracovaného článku se tedy například dozvíte, co má nejvýznamnější vliv na stárnutí a tvorbu hlubokých vrásek, co přesně je cílem rejuvenace, nebo si budete moci přečíst dopodrobna o různých metodách jako chemický peeling, mezoterapie, laserové ošetření apod.

Přečíst ZDE