LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
OBJEDNAT KONZULTACIDÁRKOVÉ CERTIFIKÁTYkontaktLaserová epilace

Laserové odstranění chloupků

Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je laserová epilace?
Laserová epilace – trvalé odstranění ochlupení
Počet zákroků pro trvalé odstranění ochlupení
Ideální podmínky pro laserové ošetření
Laserová epilace a způsoby provedení
Po zákroku
Kde je a není možné provádět zákrok
Ceník
Objednat konzultaci

Laserová epilace – Selektivní fototermolýza

Co je laserová epilace?

Candela

K nejvyhledávanějším laserovým zákrokům patří právě laserová epilace (depilace).

Zákrok laserové epilace provádíme vysokovýkonným depilačním laserem nové generace GENTLELASE americké firmy Candela. Tento přístroj pro laserovou epilaci je schválený celosvětově a americkou FDA pro dlouhodobé až trvalé odstranění nežádoucího ochlupení. Je opatřen unikátním systémem zesíleného dynamického chlazení. Tato technika je využívána asi tak často, jako velmi oblíbená liposukce.

Laserová epilace (depilace) – trvalé odstranění ochlupení

Paprsek laseru cíleně ničí vlasové cibulky hned několika způsoby najednou, nejvíce efektivní je z nich působení na pigment obsažený v cibulce, kterou si paprsek sám vyhledá, aniž by poškodil povrch pokožky. Tato metoda laserové epilace se odborně nazývá selektivní fototermolýza. Dalšími principy jsou působení přes cévní zásobení vlasové cibulky, dále její poškození rázovou vlnou a působením volných radikálů.

Účinně jsou však zasaženy pouze chloupky, které se nacházejí v takzvané aktivní fázi svého růstu, anagenu. Vzhledem k tomu, že chloupky se vyskytují v různých růstových stadiích, je nezbytné ošetření v určitém časovém intervalu opakovat, aby byly poškozeny i další chloupky, které mezitím dospěly do této aktivní etapy růstového cyklu.

Počet zákroků pro trvalé odstranění ochlupení

Počet těchto zákroků laserové epilace je velmi individuální, závisí zejména na lokalitě a s ní související hloubce uložení vlasové cibulky, množství pigmentu v ní obsaženém, typu a charakteru kůže, genetické dispozici a rychlosti růstu, hormonální situaci organismu atd. Za základ je považováno 6-8 ošetření v intervalu 1-4 měsíců a s odstupem pak podle potřeby dokončení zbytkových okrsků.

Ideální podmínky pro laserové ošetření

Jde o metodu postupného trvalého odstraňování nežádoucího ochlupení, při které dochází k částečnému či úplnému poškození buněk vlasové cibulky, a tím k jejímu zničení, v těchto místech pak postupně rostou vlasy stále jemnější, až nenarostou vůbec. 

Ideální pro tento laserový výkon je světlá kůže s tmavými chloupky, ale s tímto unikátním systémem chlazení lze ošetřit určitými parametry i kůži mírně opálenou či tmavší typy.

Optimální přípravou před touto laserovou léčbou jsou chloupky narostlé či zastřižené do délky 0,5 – 1 mm. V období mezi jednotlivými laserovými procedurami je optimální chloupky odstraňovat některou z dalších doplňujících epilačních metod, nejlépe epilačním (trhacím) elektrickým strojkem či pinzetou, na těle kromě obličeje i voskem apod. Málo vhodné je použití běžného holicího strojku, po kterém mohou chloupky ve zvýšené míře zarůstat.

Laserová epilace a způsoby provedení

Zákrok laserové epilace není příliš bolestivý, pocitově lze přirovnat ke štípání, je však velice rychlý: např. ošetření horního rtu a brady trvá pouze několik minut. U citlivých míst a rozsáhlejších ploch lze využít znecitlivujícího krému, který musí být na kůži nalepen přibližně hodinu před zákrokem.

Po zákroku

Část zasažených chloupků v kůži může ještě několik dnů přetrvávat, ty postupně vypadnou, můžete je ovšem i odstranit pinzetou. 

Bezprostředně po ošetření může být přítomno začervenání a palčivost, které během několika minut až hodin zmizí, jen naprosto ojediněle u extrémně citlivých osob se může objevit otok, puchýřky, stroupky, event. změny pigmentace – ztmavnutí či zesvětlení kůže. 

Doma aplikujte doporučené přípravky včetně krémů s UV filtry dle návodu, který obdržíte před započetím léčby.

Kde je a není možné provádět zákrok

Laserovou epilaci je možné provést kdekoliv na těle s výjimkou míst s akutním zánětem kůže a s určitým typem mateřského znaménka (intradermální névus).

K nejvyhledávanějším oblastem u žen patří horní ret, brada, podpaží, třísla, okolí bradavek, bérce a předloktí, u mužů pak tváře a krk zejména kvůli zarůstajícím chloupkům a záda či hrudník i kvůli pocení, sportu, či jen za účelem prořídnutí příliš hustého ochlupení.

Laserová epilace je dosud nejpřesnější, nejúčinnější a nejrychlejší způsob postupného trvalého odstranění nežádoucího ochlupení, který zatím nebyl překonán.

Fotogalerie

Média - napsali o nás

Napsali o nás
I muži touží po hladkém těle bez chloupků

I muži touží po hladkém těle bez chloupků. „Nejvíce manažeři od čtyřiceti let výše, tradičně sportovci a pak mladí muži, kteří žijí moderními trendy.“ říká MUDr. Marta Moidlová v článku „Adié, chundelatí krasavci!“, který vyšel v týdeníku Květy. Začtete se do článku a dozvíte se více o trvalé depilaci laserem.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Už žádné chloupky na obličeji

Jen málokdo se k němu přizná, a přitom jde o problém rozšířenější, než byste si mysleli. Co dělat, když máte knírek, ale nestojíte o něj?…

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám

Na portálu pro ženy OnaDnes.cz vyšel na titulní straně článek „Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám. Odstraní vady bez jizev“, ve kterém MUDr. Lenka Faltová hovoří o laserovém odstranění ohně a použití biostimulačního laseru.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Laser umí chloupky zničit na dobro

„Po opakovaném ošetření laserem dochází k trvalé redukci ochlupení,“ vysvětluje dermatoložka kliniky LaserPlastic MUDr. Zuzana Kulíková. A dále uvádí, jak dlouho zákrok trvá, kolikrát se musí opakovat, nebo jaké partie si nechávají nejčastěji depilovat ženy, a jaké muži. To vše se dočtete v článcích z regionálního vydání idnes.cz.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Depilace ochlupení v obličeji

Depilace ochlupení v obličeji – článek publikovaný na portálu ceskatelevize.cz – o depilaci ochlupení v obličejí hovoří MUDr. Marta Moidlová

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Laserová depilace

Revoluční metoda: Zbavte se chloupků jednou provždy – článek uveřejněný na online magazinu AHAONLINE.CZ 24/03/2007 – princip laserové depilace vysvětluje MUDr. Marta Moidlová primářka kliniky Laserplastic

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Laserová depilace je výborné řešení!

Primářka »zkrášlovací« kliniky: Laserová depilace je výborné řešení! – článek uveřejněný na online magazinu AHAONLINE.CZ 24/03/2007 – na dotazy odpovídá MUDr. Marta Moidlová primářka kliniky Laserplastic

Přečíst ZDE

Napsali o nás
(D)epilační manévry

(D)epilační manévry – článek uveřejněný na portálu mladazena.maminka.cz – o prolémech depilace a epilace radí MUDr. Marta Moidlová

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Odstranění chloupků

Článek o odstraňování chloupků v časopise Ona Dnes popisuje několik způsobů odstraňovaní chloupků od klasického holení až po depilaci. MUDr. Marta Moidlová nabízí pro trvalé odstranění chloupků metodu laserové depilace, která chloupky odstraní natrvalo.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Odstranění chloupků pomocí laseru

Dne 31. ledna 2012 byla hostem v pořadu Sama Doma MUDr. Marta Moidlová, která promluvila o depilaci a různých technikách odstranění chloupků. Paní doktorka divačkám doporučila používání depilačních strojů, ale i odstranění chloupků pomocí laseru. Nejen proto divačkám odborně osvětlila, které typy laserů jsou těmi nejlepšími a proč.

Pořad ZDE