LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Co je tumescentní liposukce?
Jak probíhá tumescentní liposukce?
Rekonvalescence po tumescentní liposukci
Ceník
Objednat konzultaci

Tumescentní vibrační liposukce

Co je tumescentní liposukce?

Tumescentní vibrační liposukce v posledním desetiletí prakticky zcela nahradila metodu klasické liposukce v celkové anestesii. Je používána na všech významných světových pracovištích estetické chirurgie. Naše klinika ji má v seznamu prováděných výkonů již 20 let a za tu dobu jsme úspěšně ošetřili tisíce pacientů.

Jednu až dvě oblasti oboustranně lze provést i v místním znecitlivění (lokální anestezii) ambulantně.

Jak probíhá tumescentní liposukce?

Při vibrační liposukci se oblast určená k odsátí tuků zakreslí na tělo pacienta. Tato oblast se napustí tumescentním roztokem s lokálním anestetikem a látkami upravující vnitřní složení organismu.

  • První fáze – napuštění fyziologického roztoku

 Roztok se do pacienta vpraví tenkou jehlou či tenkou kanylou. Tento proces lze přirovnat k aplikaci injekce o větším objemu. Roztok zajišťuje znecitlivění lokální části partie a snižuje krvácivost. 

  • Druhá fáze výkonu – odsátí tuku 

Odsátí tuku probíhá pomocí tenkých kanyl. Rány po vpichu tenké kanyly není nutné zašívat. Vstupy pro kanyly jsou bodovité, ošetřují se pouze náplasťovým stehem a stopy po nich se časem zcela ztratí. Zákrok je bezbolestný díky znecitlivění lokálním anestetikem.

Rekonvalescence po tumescentní liposukci

Po zákroku se může objevit lehký otok nebo modřiny. Vše se zhojí velmi rychle. Subtilnost a uspořádání kanyl zaručuje estetický výsledek bez asymetrií a nerovností, které jsme často vídali u klasicky prováděných liposukcí. Po výkonu, který trvá cca 2–3 hodiny, je pacient oblečen do speciálního prodyšného elastického prádla, které nosí 12-14 dnů.

Reference

Fotogalerie

Média - napsali o nás

Napsali o nás
Dolíčky, zmizte!

Přečtěte si článek Dolíčky, zmizte!, který vyšel v časopise Katka. Dozvíte se, jaká jsou stadia celulitidy, co ji způsobuje i jaká je prevence proti ní. Dermatoložka MUDr. Lenka Faltová vám navíc prozradí, jaké jsou novinky v léčbě celulitidy, zda je celulitida dědičná, nebo jak může strava ovlivnit pomerančovou kůži.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Liposculpturing, Vibrační liposukcea Kryolipolýza

Liposukce je přežitek: 3 lepší způsoby rychlého hubnutí – takový je název nového článku na portálu Žena.cz, pro který pomáhala utříbit informace primářka kliniky Laser Plastic MUDr. Marta Moidlová. Přečtěte si v něm, jak fungují efektivní metody formování postavy – Liposculpturing, Vibrační liposukce a Kryolipolýza.

Přečíst ZDE