LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
injekční lipolýza
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je injekční lipolýza?
Jak zákrok probíhá?
Co je fosfatydylcholin (lecitin)?
Které partie můžete díky injekční lipolýze zlepšit?
Co dělat před ošetřením?
Co mě čeká po ošetření?
Výsledek lipolýzy
Ceník
Objednat konzultaci

Injekční lipolýza, kavitace – krásné křivky bez operace

Co je injekční lipolýza?

Injekční lipolýza je jednou z nejnovějších metod, kterou lze tělo zbavit přebytečného tuku. Tato technika je určena především těm, kteří se nemohou zbavit tukových polštářků dietou ani cvičením a nechtějí podstoupit liposukci.

Dají se zmenšit téměř všechny partie těla, nejčastěji se však používá k redukci malých tukových uloženin, např. podbradku, oblast boků, ale i břicha, vnitřní strany stehen, u mužů též oblasti prsou, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. Tato metoda také zvyšuje pevnost a elasticitu kůže.

Jak zákrok probíhá?

Během lipolýzy se aplikuje tenkou jehlou látka fosfatydylcholin (neboli lecitin) přímo do nežádoucího nahromaděného tuku, je možné také použít derma váleček s dostatečnou délkou jehliček. Samotný zákrok není náročný trvá přibližně 30 minut. Zákrok je bezbolestný a je proveden bez anestezie.

injekční lipolýza

Co je fosfatydylcholin (lecitin)?

Fosfatydylcholin je přírodní produkt získaný ze sójových bobů a vyráběný rovněž v těle. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou eliminovány z těla.

Které partie můžete díky injekční lipolýze zlepšit?

  • podbradek, krk a tváře
  • stehna a hýždě,
  • dolní a horní část břicha
  • kolena, ramena, ruce a záda

Co dělat před ošetřením?

Pokud používáte léky na ředění krve, poraďte se s lékařem, který Vám je předepsal, o vhodnosti vysazení minimálně 1 týden před zákrokem.

Co mě čeká po ošetření?

Ihned po ošetření můžete jít domů a vrátit se ke svým běžným činnostem. Ošetřené místo bude těsně po aplikaci zarudlé a oteklé. V ojedinělých případech se mohou objevit modřinky. Po 3 dnech se zpravidla vše vrací do normálního stavu. Doporučujeme pít nejméně 2 litry vody denně a užívat dostatek vitamínů, minerálů a antioxidantů. Tím se zrychlí odtok tuku z Vašeho těla.

Výsledek lipolýzy

Efekt injekční lipolýzy je patrný asi za 4 týdny, kdy se tuk postupně rozpouští. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Ošetření má příznivý vliv na kolagen, čímž je dosaženo stahujícího efektu kůže. Ideální je podstoupit 2-4 ošetření s odstupem 6-8 týdnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti. Výsledek je permanentní při zachování stejné hmotnosti. Pro odstraňování celulitidy se využívá metoda neinvazivní mezoterapie.