LaserPlastic.cz

LaserPlastic, klinika estetické medicíny

724 860 082

Platnéřská 11, Praha 1

injekční lipolýza
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Injekční lipolýza, kavitace – krásné křivky bez operace

Co je injekční lipolýza?

Injekční lipolýza je jednou z nejnovějších metod, kterou lze tělo zbavit přebytečného tuku. Tato technika je určena především těm, kteří se nemohou zbavit tukových polštářků dietou ani cvičením a nechtějí podstoupit liposukci.

Dají se zmenšit téměř všechny partie těla, nejčastěji se však používá k redukci malých tukových uloženin, např. podbradku, oblast boků, ale i břicha, vnitřní strany stehen, u mužů též oblasti prsou, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. Tato metoda také zvyšuje pevnost a elasticitu kůže.

Jak zákrok probíhá?

Během lipolýzy se aplikuje tenkou jehlou látka fosfatydylcholin (neboli lecitin) přímo do nežádoucího nahromaděného tuku, je možné také použít derma váleček s dostatečnou délkou jehliček. Samotný zákrok není náročný trvá přibližně 30 minut. Zákrok je bezbolestný a je proveden bez anestezie.

injekční lipolýza

Co je fosfatydylcholin (lecitin)?

Fosfatydylcholin je přírodní produkt získaný ze sójových bobů a vyráběný rovněž v těle. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou eliminovány z těla.

Které partie můžete díky injekční lipolýze zlepšit?

  • podbradek, krk a tváře
  • stehna a hýždě,
  • dolní a horní část břicha
  • kolena, ramena, ruce a záda

Co dělat před ošetřením?

Pokud používáte léky na ředění krve, poraďte se s lékařem, který Vám je předepsal, o vhodnosti vysazení minimálně 1 týden před zákrokem.

Co mě čeká po ošetření?

Ihned po ošetření můžete jít domů a vrátit se ke svým běžným činnostem. Ošetřené místo bude těsně po aplikaci zarudlé a oteklé. V ojedinělých případech se mohou objevit modřinky. Po 3 dnech se zpravidla vše vrací do normálního stavu. Doporučujeme pít nejméně 2 litry vody denně a užívat dostatek vitamínů, minerálů a antioxidantů. Tím se zrychlí odtok tuku z Vašeho těla.

Výsledek lipolýzy

Efekt injekční lipolýzy je patrný asi za 4 týdny, kdy se tuk postupně rozpouští. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Ošetření má příznivý vliv na kolagen, čímž je dosaženo stahujícího efektu kůže. Ideální je podstoupit 2-4 ošetření s odstupem 6-8 týdnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti. Výsledek je permanentní při zachování stejné hmotnosti. Pro odstraňování celulitidy se využívá metoda neinvazivní mezoterapie.