LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Transfer tuku
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je transfer tuku?
Jak probíhá transfer tuku?
Pro jaké partie je Lipotransfer vhodný?
Bioregenerativní medicína – přenosy tukové tkáně
Vstřebávání tuku a výsledný efekt
Co tedy mohu očekávat od přenosů tukové tkáně?
Výkon
Ceník
Objednat konzultaci

Transfer tuku – Lipotransfer

Co je transfer tuku?

Metoda transferu tuku obnáší odsátí tukové tkáně z problémových partií těla a jeho okamžité použití pro zvětšení a modelaci prsou. Využití tělu vlastního tuku místo implantátů zajistí, že partie nikdy nepůsobí po zvětšení uměle a jejich velikost se v dalších letech přirozeně přizpůsobuje vaší váze.

Pokud vás trápí tukové polštářky na hýždích nebo stehnech a zároveň toužíte mít bujný dekolt nebo jinou partii, je transfer tuku tím nejvhodnějším řešením.

Liposukci provádíme dvěma laserovými přístroji, MPX a BeautiFill.

Přístroj BeautiFill je vybavený speciální kanylou, která získává více než 95 % životaschopných tukových buněk. Tuk je ve speciální nádobě okamžitě filtrován, a tudíž jej lze ihned využít pro aplikaci do jiné části těla.

Jak probíhá transfer tuku?

Transfer tuku je minimálně invazivní, šetrný a rychlý zákrok. Fáze odebírání a zpracovaní tuku se děje v kombinaci lokální anestesie a sedoanalgesie. Trvá tři čtvrtiny času výkonu. Poslední fáze je vlastní aplikace tuku do prsou či jiných partií

Časově zabírá zbylou čtvrtinu výkonu a provádí se v celkové anestesii. Výsledkem je zcela přirozené zvětšení žádaných partií a odstranění nevzhledných faldíků bez jakýchkoliv jizev. Lipotransfer lze opakovat i víckrát než jednou, takže si prsa nebo ostatní partie můžete nechat modelovat postupně.

Pro jaké partie je Lipotransfer vhodný?

  • Zvětšení prsou vlastním tukem – Autoaugmentace

Bioregenerativní medicína – přenosy tukové tkáně

Přenosy tukové tkáně již dávno nespadají do kategorie pouze výplňových procedur u estetických a rekonstrukčních výkonů, ale zaujímají stále větší místo také mezi rejuvenačními procedurami pro ženy i muže. 

Hojivého účinku tuku na tkáně se již všimli chirurgové před mnoha léty, ale systematicky se začal používat během posledních let, kdy došlo k vývoji nových zařízení na zpracování tuku a změnil se i operační přístup aplikace tuku.

Vstřebávání tuku a výsledný efekt

Kolem tohoto tématu se točí mnoho názorů. Od názorů, které démonizují použití tuku, jejiž autoři nereflektují zahraniční a domácí zkušenosti a vývoj nových operačních přístupů, až po nerealistické sliby a očekávání, které většinou končí zklamáním a devalvací této metody.

Pravda se skrývá někde uprostřed. Na úspěchu výkonu se podílí především operatér, který provádí šetrnou aplikaci tuku, aby ho co nejvíce přežilo a stal se součástí vlastní tkáně. Na přežití tuku se také podílí metoda zpracování tuku, kdy se minimalizuje další mechanické poškození tukové tkáně, a šetrný odběr kvalitními kanylami.

Tuková tkáň je živá tkáň, nesmíme zapomenout, že každý jsme trochu jiný a každý reagujeme jinak na různé procedury, proto paušalizování výsledků tukových transferů může vést k zavádějícím informacím.

Záleží také na množství aplikované tkáně. V případě menších výkonů se dá dosáhnout až 90% udržitelnosti, nepočítáme samozřejmě pooperační otoky a vstřebání tekutin, které byly použity k odsávání a promytí tuku, které se vstřebávají 14 dní až 3 týdny.
U větších výkonů je lépe počítat se 70% udržitelností, ale více záleží na velikosti plochy, kam se aplikuje a množství tuku, který se aplikuje. Tento úbytek lze snadno kompenzovat tím, že se cílová oblast lehce přeplní. Základní pravidlo říká, do většího prostoru se může více přeplnit, do menšího prostoru dát méně a v druhé aplikaci doplnit objem. Zde je důležitá klinická zkušenost operatéra, aby rozhodl, jestli půjde o jednu proceduru nebo o více procedur.

Co tedy mohu očekávat od přenosů tukové tkáně?

Je zapotřebí si uvědomit, že klientky a klienti, kteří uvažují o tomto druhu procedur, jsou lidé, kteří mají představu o přirozené kráse, s minimálním invazivním přístupem. Ideálně řečeno, vypadat krásně bez viditelných stop po zákroku a bez cizích materiálů v těle.

Optimální výkony jsou doplnění dekoltukonturace prsouzvětšení prsou o jednu až dvě velikosti (pokud se výkon rozvrhne do více aplikací dá se i více), řešení asymetriíkonturace hýždí a lýtekřešení jizev a deformit po liposukci. Dále se tukem dají komplikace u implantátů (viditelné hrany, posuny) nebo jen okolí implantátu dokonturovat, aby prsa vypadala přirozeně.
Mikrofatgrafting se používá především u faceliftů, na zlepšení kvality kůže (rejuvenační procedury) na obličeji a rukou.

Výkon

Vždy se jedná o dva až tři výkony v rámci jedné procedury – liposukce + aplikace tuku + kombinace s mikrofatgraftingem na obličeji, dekoltu nebo u rukou. Díky tomu je procedura šetrná vůči zdraví a šetří se i náklady na operaci.

Fotogalerie

Média - napsali o nás

Napsali o nás
Kmenové buňky, krása z vlastních zásob

Estetická dermatoložka, MUDr. Lenka Faltová přispěla do článku s názvem Kmenové buňky, krása z vlastních zásob. Přečtěte si tedy zajímavé informace o séru s výtažky z kmenových buněk – jak se používá a k čemu je dobré.

Článek ZDE