LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Zvětšení prsou
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je Augmentace?
Jaké jsou typy implantátů?
Velikosti implantátů
Jak probíhá zvětšení poprsí?
Ceník
Objednat konzultaci

Plastika prsou, zvětšení poprsí pomocí prsních implantátů – Augmentace

Co je Augmentace?

Augmentace znamená zvětšení poprsí pomocí implantátů. Prsa jsou důležitou součástí každého ženského těla. Díky augmentaci si může každá žena zvednout sebevědomí, i kdyby šlo jen o takovou zdánlivou maličkost, kterou je každodenní problém s oblékáním a úpravou přijatelného výstřihu. Jednoduchá cesta, jak získat plnější poprsí je operace prsou (augmentace – zvětšení poprsí).

Svůj implantát byste si měla vybrat po pečlivém uvážení a po poradě s odborníkem. Musí se přihlédnout k celkové stavbě těla a k možnostem kůže – její elasticitě.

Jaké jsou typy implantátů?

  • Kulaté: ukládají se pod žlázu i pod sval.
  • Anatomické: ukládají se částečně pod sval či pod žlázu.
  • Asymetrické: pro každé prso je jiný implantát „pravý a levý“. Ukládají se pod žlázu.

Velikosti implantátů

Velikosti prsních implantátů jsou uváděny v mililitrech. Při výběru velikosti prsního implantátu záleží na celkové stavbě, výšce, šířce hrudníku, kvalitě kůže a rovněž přání klienta. Nejčastěji používané velikosti u nás jsou 200–300 ml. (Vyrábějí se prsní implantáty od cca 100 ml do 1000 ml.)

Jak probíhá zvětšení poprsí?

Operace se provádí v celkovém znecitlivění. Je nutná jednodenní hospitalizace. Implantát se do prsu vkládá ze tří přístupů (podle přání pacienta v závislosti na poradě s odborníkem):

  • z řezu kolem dvorce na rozhraní světlé a pigmentované kůže
  • z řezu v podprsní rýze
  • z řezu v podpaží

Po operaci pacient nosí 6 týdnů speciální elastickou podprsenku, která napomáhá prsy dotvarovat. Týden po operaci je možné vykonávat sedavé zaměstnání, plná fyzická zátěž je možná po měsíci.

Užívají se mnoho let vyzkoušené a ve studiích ověřené implantáty. Nikdy nebylo prokázáno zvýšené riziko výskytu nádorového ani jiného onemocnění v souvislosti s jejich použitím.

Fotogalerie

Videogalerie