LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Odstranění kožních výrůstků
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Jak na kožní výrůstky?
S tímto přístrojem odstraníme kožní výrůstky, jako např.:
Ceník
Objednat konzultaci

Kožní výrůstky – laserové odstranění

Jak na kožní výrůstky?

Snad každý z nás má „svůj“ kožní výrůstek, který mu překáží či by jej raději neměl. Proto vám nabízíme odstranění kožních výrůstků moderní technikou. Nežádoucích kožních výrůstků vás jednou provždy zbavíme pomocí vysokovýkonného erbiového (Er:YAG) či CO2 laseru. Tyto lasery jsou velmi jemným typem operačního přístroje, který je určen k odstranění vrásek kdekoliv na obličeji, zejména v okolí úst a očí a dále právě k odstraňování nejrůznějších kožních výrůstků kdekoliv na obličeji či na těle

S tímto přístrojem odstraníme kožní výrůstky, jako např.:

  • některá mateřská znaménka
  • milia, cystičky,
  • stopkaté kožní výrůstky
  • fibromy, papilomy, bradavice
  • některé pigmentové skvrny
  • stařecké pigmentace a keratózy
  • tukové uloženiny kolem očí – xanthelasmata
  • některé typy kožních nádorů
  • upravíme některé typy jizev apod.
Tato moderní laserová technika je vhodná v případech, kdy chceme docílit hojení bez viditelných jizev, nebo kde lze při použití jiné techniky očekávat vznik nevzhledných jizev. Odpadá přitom šití rány a v některých případech dokonce i injekční znecitlivění. I z projevu ošetřeného touto laserovou technikou lze provést histologické vyšetření. Hlavní výhodou laserového ošetření je přesnost, minimální krvácení, ničení infekčních zárodků a rychlé hojení, zanechávající při dodržení všech podmínek jen zanedbatelné stopy. Účinek laseru spočívá v postupném odpařování jednotlivých vrstev pokožky. Laser produkuje velmi silný přesně zaměřený světelný paprsek, který cíleně zasáhne pouze to ložisko, které chceme odstraňovat. Lékařský výkon laserem se provádí v jednom či několika sezeních dle druhu projevu, který chceme odstranit, jeho rozsahu a hloubce, lokalitě, charakteru a typu kůže, genetické dispozice, věku, stupni postižení atd. Přesto může i opakované ošetření vést jen k částečnému úspěchu. Zákrok v případě drobného projevu není příliš bolestivý, jde o pocit palčivosti či štípání, u větších projevů či plošných zákroků vám doporučíme přiměřený způsob znecitlivění. Hojení probíhá většinou vytvořením stroupku, je nutno vyčkat jeho samovolného odloučení a nestrhávat jej předčasně. U některých typů mateřských znamének jsou někdy nutná ještě další drobná nenáročná ošetření jiným speciálním typem laseru k odstranění zbytkového pigmentu.

Doma aplikujte přípravky doporučeným způsobem dle návodu, který obdržíte před započetím léčby. Po zhojení je na ošetřených místech pokožka růžového zbarvení, která se postupně dobarvuje do vaší přirozené barvy kůže a než se tak stane, je nutné ji chránit navrženým krémem s UV filtrem.

Přesným dodržením pokynů lékaře po ošetření předejdete nežádoucím komplikacím jako jsou jizvení, zesvětlení, nebo ztmavnutí kůže, delší doba hojení apod. Během zákroku je nutné mít nasazeny speciální ochranné brýle či čočky. Před tímto laserovým výkonem je nezbytné posouzení odstraňovaných kožních projevů zkušeným kožním lékařem orientujícím se i v laserových výkonech. Zvážit výhody a nevýhody různých technik odstranění či ošetření kožního problému a doporučit individuálně nejvhodnější z nich . Dále se tento laser používá k metodám skin resurfacingu a laserového peelingu.

Fotogalerie

Média - napsali o nás

Napsali o nás
Kožní výrůstky jsou nevzhledné a opticky přidávají roky navíc. Jak je odstranit a co rozhodně nikdy nedělat

Kožní výrůstky jsou útvary na kůži různého typu a tvaru. Obvykle se objevují na krku, v podpaží, na slabinách, stehnech, očních víčkách nebo pod prsy. Nejčastěji se jedná o fibromy, keratózy, bradavice a milie. Ty neškodné se dají snadno odstranit speciálním laserem. Zákrok je bezbolestný, navíc není časově náročný a rekonvalescence je krátká.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
Jak se efektivně zbavit pigmentových skvrn na kůži

Pigmentové skvrny na kůži trápí v různé míře spoustu z nás. Tyto nevzhledné fleky mají různé tvary, velikosti i intenzitu zbarvení. Obvykle postihují spíš ženy, a to s tmavší pletí. Ve vetší míře se objevují také v těhotenství. Poradíme, jak je možné se jich zbavit.

Přečíst ZDE

Napsali o nás
O vzniku kožních nemocí či o tvorbě znamének

Do pořadu SAMA DOMA dne 19.5. byla opět pozvána MUDr. Marta Moidlová, která hovořila o dermatologických problémech. Divačky informovala o vzniku kožních nemocí či o tvorbě znamének, které se s přicházejícím létem více objevují.

Pořad ZDE

Napsali o nás
O vzniku kožních nemocí či o tvorbě znamének

Do pořadu SAMA DOMA dne 19.5. byla opět pozvána MUDr. Marta Moidlová, která hovořila o dermatologických problémech. Divačky informovala o vzniku kožních nemocí či o tvorbě znamének, které se s přicházejícím létem více objevují.

Pořad ZDE