LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Modelace prsou
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je Mammaplastika?
Modelace prsou
Po operaci zmenšení
Ceník
Objednat konzultaci

Zmenšení prsou, modelace prsou – Mammaplastika

Co je Mammaplastika?

Mammaplastika je operace zlepšující tvar prsů. Ke změnám tvaru prsů dochází hlavně po porodu a kojení, ale také po větší redukci váhy. Máte-li velká či příliš povislá prsa, je právě vám určena operace zvaná mammaplastika či modelace.

Cílem této operace je pozvednutí, zpevnění a zlepšení tvaru poprsí. Často tuto operaci doprovází také zmenšení prsního dvorce.

Modelace prsou

Před vlastní modelací prsou s vámi chirurg prodiskutuje vaši představu, navrhne metodu, která vám co nejlépe bude vyhovovat z hlediska operačních cílů a také z hlediska vaší konkrétní situace. Zejména:

  • tvar prsu,
  • kvalitu kůže,
  • jiné operace v oblasti poprsí.

Běžně si chirurg pořizuje fotografie z čelního a bočního pohledu a z poloprofilu. Prsa vám také změří a podle vašeho věku a rodinné anamnézy vám doporučí mamograf (rentgenové) či ultrazvukové vyšetření prsu.

Při mammaplastice a modelaci prsou se odstraňuje přebytek kůže při současném zmenšování objemu prsou se redukuje také část mléčné žlázy. Výsledné jizvy zůstávají kolem dvorce, pak svisle dolů k podprsní rýze a v průběhu této rýhy.

Operace se provádí v celkovém znecitlivění při jedno až dvoudenní hospitalizaci. Pro celkové zlepšení tvaru postavy lze také využít liposukce.

Po operaci zmenšení prsou

  • pacient nosí 6–8 týdnů speciální elastickou podprsenku, která pomůže prsy dotvarovat
  • stehy se odstraňují za 10 až 14 dní
  • po měsíci je možná plná fyzická zátěž

Fotogalerie