LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Magazín ŽENA A ŽIVOT

Jak jsem si “vyseděla” pevnější svaly

Jsou věci, o kterých se příliš nemluví. Patří mezi ně i skutečnost, že když se stanete matkou, ale také s přibývajícími roky, vám začnou hůře fungovat svaly pánevního dna. Věděla jste, že existuje přístroj, na kterém si je můžete perfektně zpevnit jen tím, že na něm budete sedět? O svou zkušenost se podělila art directorka Nina Nedvědová.

Tématem povoleného pánevního dna jsem se již nějakou dobu zabývala. Přesněji řečeno, od porodu mého téměř čtyřkilového druhorozeného syna. Začalo to pomalu a nenápadně. Nejdříve jsem si toho všimla třeba jen při větším kýchnutí, anebo když mě někdo hodně rozesmál. „To se spraví, to je po porodu normální,“ slýchávala jsem od svého okolí. Nespravilo.
Prozření přišlo velmi brzy, a to když jsme koupili klukům na zahradu trampolínu. Nemusím vám asi popisovat, že skákání na ní bylo pro mě zapovězené, bez „nehody“ bych to nezvládla. A když mi po nějaké době starší syn řekl „maminko, to je vtipné, jak si při kýchnutí vždycky křížíš nohy“, uvědomila jsem si, že je načase s tím něco udělat. Proto když se naše kosmetická redaktorka Bára zmínila, že existuje speciální křeslo, které dokáže účinně zpevnit svaly pánevního dna, zatímco já na něm budu jen sedět, neváhala jsem ani minutu.

Emsculpt NEO  

NA KLINICE LaserPlastic, kde jsem tuto proceduru podstoupila, byli od začátku všichni velmi milí a profesionální. Neměla jsem nejmenší pochybnosti, že jsem v dobrých rukou. Před prvním sezením jsme nejprve se sestřičkou probraly, jak dlouho a v jakém rozsahu mě tyto problémy trápí. Poté mi byla navržena intenzita i počet sezení. Je třeba minimálně šest opakování, přičemž jedno trvá 30 minut.

Výhodou také je, že se nemusíte nijak speciálně chystat ani převlékat, zkrátka jen přijdete a rovnou se usadíte na křeslo, doporučuje se jen zvolit volnější oblečení. Oceníte také, že ihned po proceduře nemáte žádná omezení a můžete se vrátit k běžným činnostem. Ideální je chodit dvakrát týdně. Každopádně je třeba najít si renomované pracoviště s certifikovaným přístrojem a vyškoleným personálem.
SPECIÁLNÍ KŘESLO BTL EMSELLA funguje na principu vysokovýkonného fokusovaného elektromagnetického pole – HIFEM. Díky této technologii dochází ke stimulaci hlubokých svalů pánevního dna,“ vysvětlila mi primářka MUDr. Marta Moidlová. Můžu vás ujistit, že to není vůbec bolestivé. Pocitově bych to přirovnala k jemným pulsům nebo malým kontrakcím – jde totiž o stejný princip zatínání a uvolňování svalů. Sestřička mi vysvětlila, že je důležité najít si co nejlepší polohu a sednout si tak, aby impulsy šly na správné místo (nebojte se, to poznáte snadno). Díky tomu totiž procvičíte všechny svaly opravdu do hloubky.

PŘI SEZENÍ se střídají minutové rychlé pulsy s tříminutovými silnějšími a dlouhými pulsy. Vy jen v klidu sedíte a zpevňujete svaly třeba při čtení časopisu či dívání na televizi, anebo můžete prostě zavřít oči a na chvíli vypnout. Zvlášť když stejně jako já hledáte v nabitém pracovním i rodinném životě chvilku pro sebe… Účinky jsem pociťovala již po prvním sezení – druhý den jsem trochu cítila svaly, asi jako když si zacvičíte. Dnes, kdy už mám za sebou celou kúru, můžu s klidným svědomím říct, že při ranním kýchání nemusím křížit nohy a můžu si s dětmi poskočit i na trampolíně. Zmínit samozřejmě musím další pozitivní stránku, kterou ocení jistě každá žena, potažmo i muž, a tou je zlepšení intimního života. Ženám, které mají problémy s pánevním dnem (ať už jde o povolené svalstvo po porodu, nechtěnou inkontinenci v důsledku přibývajících let, nebo hemoroidy) bych ošetření přístrojem BTL EMSELLA vřele doporučila. Nejenže budete moci bez problémů kýchnout, běhat nebo si zacvičit, ale zvedne se vám i sebevědomí. A to si dle mého každá z nás zaslouží.

* BTL EMSELLA je unikátní přístroj k posílení pánevního dna. Díky speciální HIFEM technologii dokáže posílit svaly, které ani cíleným cvičením nikdy nezpevníte. Během jednoho sezení dochází k tisícům supramaximálních kontrakcí svalů, proto je velmi účinný při potížích s inkontinencí a povolených pánevních svalech. Doporučuje se kúra minimálně šesti ošetření. Cena za jedno sezení je 1900 Kč.

Zdroj: magazín ŽENA A ŽIVOT