LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Omlazení pleti
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je plazmaterapie?
Výhody plazmaterapie
Průběh ošetření
Ceník
Objednat konzultaci

Omlazení vlastní plazmou – Plazmaterapie (plazmalifting)

Co je plazmaterapie?

Principem plazmaterapie je stimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. Vědecké výzkumy ukazují, že stárnutí pleti způsobuje právě přirozená ztráta kolagenu. Ta s sebou přináší špatnou hydrataci a snižuje aktivitu fibroblastů, tedy buněk produkujících kolagen. Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky nabudit a stimulovat je k tvorbě nových kolagenních vláken.

Výhody plazmaterapie

  • Vyhlazuje jemné vrásky a zmírňuje ty hlubší.
  • Zlepšuje pružnost i texturu pleti.
  • Zkvalitňuje vlasy a pomáhá jejich růstu.
  • Urychluje hojení ran a zabraňuje tvorbě jizev.

Průběh ošetření

Tato metoda spočívá v odebrání malého vzorku krve a oddělení červených krvinek od plazmy. V plazmě se aktivují z krevních destiček a leukocytů růstové a regenerační faktory, které nastartují procesy obnovy a tím také omlazení pleti. Plazma se aplikuje drobnými vpichy tenkou jehličkou do kůže.

Tato technika nevyžaduje žádnou speciální přípravu ani injekční anestézii – postačí pouze povrchová aplikace anestetika v podobě krému, který je nutné aplikovat minimálně 30 minut před zákrokem. V místě ošetření může být v prvních dnech po výkonu patrný otok či drobné hematomy a začervenání, ty však brzy vymizí. Dva až tři dny může přetrvávat citlivost a bolestivost ošetřené oblasti.