LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie
Odstranění pocení
Plastická chirurgie a estetická, laserová dermatologie

Co je to nadměrné pocení?
Kde se nejvíce nadměrné pocení projevuje?
Aplikace botulotoxinu
Ceník
Objednat konzultaci

Nadměrné pocení

Co je to nadměrné pocení?

Hyperhidróza je odborný termín pro nadměrné pocení. Pocení začíná během dospívání a provází člověka celým životem. Nepříjemné pocení dlaní či nadměrné pocení čela či podpaží obtěžuje mnohé z nás. Jedná se o nepříjemný projev, kterého se však dá velmi snadno zbavit. Již se nemusíte obávat podat někomu ruku či přihlásit se o slovo. Botulotoxin je účinnou zbraní v boji proti nadměrnému pocení.

Kde se nejvíce nadměrné pocení projevuje?

  • podpaží,
  • dlaně,
  • čelo,
  • bedra,
  • třísla,
  • zátylek.

Aplikace botulotoxinu

Aplikace botulotoxinu je rychlá, jednoduchá a účinná. Nemusíte se ničeho bát, protože je to bezbolestná metoda a jediné co ucítíte je lehké štípnutí. Zákrok se provádí bez anestezie, ale pokud to bude vaše přání, je možné využít lokálního znecitlivění.

Botulotoxin se aplikuje do míst se zvýšeným nebo nepříjemným nadměrným pocením tenkou jehličkou. V tomto případě jsou ovlivněny pouze potní žlázky v místě aplikace.

Nadměrné pocení ustupuje obvykle během několika dní a efekt zpravidla trvá 4 až 12 měsíců. Poté je vhodné ošetření opakovat pro další obnovení účinku.

Fotogalerie

Média - napsali o nás

Napsali o nás
Nejlepší zbraně proti pocení

Víte, jaké jsou nejlepší zbraně proti pocení? Prozradí vám to MUDr. Lenka Faltová ve stejnojmenném článku. Informujte se, zda je lepší deodorant či antiperspirant v kuličce, spreji nebo tzv. stick?

Přečíst ZDE