LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Časopis Překvapení

Liposukce bez skalpelu

Odstranění usazeného tuku patří k nejžádanějším výkonům estetické chirurgie. Netřeba ale hned sáhnout po klasické liposukci. Jaké další metody můžete zvolit?

Přístroj Emtone Unison

Tato metoda kombinuje dvě účinné technologie a odstraňuje celulitidu.
“Zpevňuje a vypíná svalové a vazivové tkáně, a tím tvaruje postavu a zlepšuje strukturu kůže,” Vysvětluje Marta Moidlová, primářka renomované pražské kliniky LaserPlastic. “Terapie není omezena BMI ani typem pokožky. Vhodným kandidátem tak může být každý. Právě jedinečná kombinace radiofrekvence a silné cílené akustické energie umožňuje ošetření všech druhů a stupňů celulitidy.”

Kryolipolýza

Velmi populární neinvazivní a zcela bezbolestnou metodou odstranění tuku je dnes velmi známá kryolipolýza. Během ní se tukové buňky zmrazí a tělo je následně přirozeným způsobem přes lymfatický systém vyplaví. “Pro účinnější efekt je vhodné doplnit zákrok aplikací akustické rázové vlny, díky které se tukové buňky rychleji rozpadají, a zároveň se kůže výrazně vypne,” radí průkopnice nových léčebným a zkrášlovacích metod v estetické dermatologii.

Přístroj Emsculpt NEO

Jde o nechirurgickou alternativu liposukce a poslední světovou novinku, kterou doporučují hollywoodské hvězdy jako Jeniffer Lopez nebo Megane Fox. „Po šesti ošetřeních přibyde až 25 procent svalů a ubyde 30 procent tuků. Je to jediný přístroj na světě, který zároveň využívá působení dvou různých technologií: radiofrekvence a vysokovýkonného fokusovaného elektromagnetického pole,“ vysvětluje Marta Moidlová.

Tukové buňky mizí z těla

Procedura je jednoduchá a snadná a přístroj lze aplikovat na břicho, hýždě, stehna, paže nebo lýtka. Jeho použití při třicetiminutovém sezení odpovídá 20 000 sedům-lehům. „Díky vysokofrekvenčnímu ohřevu se teplota svalů rychle zvyšuje o několik stupňů. To připraví svaly podobně, jako když se sportovec rozehřívá před tréninkem. Za méně než čtyři minuty dosáhne teplota v podkožním tuku úrovně, která způsobuje apoptózu, tj. tukové buňky se rozpadají a postupně mizí z těla,“ popisuje primářka. Vysokovýkonná elektromagnetická technologie pak vyvolává svalové stahy a tkáň reaguje přestavbou vnitřní struktury svalu. „Výsledkem je spalování dokonce i nitrobřišního tuku, nárůst svalové hmoty a produkce nových buněk ve svalech.“

Zdroj: magazín Překvapení