LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Časopis Květy

Zbavit se tuku na břiše? Možností je více

Odstranění usazeného tuku v oblasti břicha si přeje stále více žen i mužů. Jak ale vybrat tu správnou metodu?
V současné době existuje mnoho cest, ale ne každá musí být vhodná pro konkrétního člověka.

Jisté je jedno: skalpel už nemusí být řešením číslo jedna. Hollywoodské hvězdy jako Jennifer Lopezová nebo Megan Foxová dnes například sázejí na nechirurgickou alternativu liposukce přístrojem Emsculpt Neo, kterou nabízejí už i některé estetické kliniky u nás. „Po šesti ošetřeních ubyde až 30 procent tuku, zatímco přibude 25 procent svaloviny. Je to jediný přístroj na světě, který zároveň využívá působení dvou různých technologií: radiofrekvence a vysokovýkonného fokusovaného elektromagnetického pole,“ vysvětluje primářka LaserPlastic Marta Moidlová.

Akustická vlna, enzym nebo laser?

Populární je dnes i metoda využívající přístroj Unison. Ta kombinuje dvě účinné technologie a zároveň odstraňuje celulitidu. „Zpevňuje a vypíná svalové a vazivové tkáně, tím tvaruje postavu a zlepšuje strukturu kůže,“ vysvětluje primářka. „Terapie není omezena BMI ani typem pokožky. Vhodným kandidátem tak může být každý.“
Na neinvazivní a bezbolestnou metodu odstranění tuku zvanou kryolipolýza sázejí některé ženy (i muži) už delší dobu. Při téhle proceduře se tukové buňky zmrazí a tělo je následně přirozeným způsobem přes lymfatický systém vyplaví. „Pro účinnější efekt je vhodné doplnit zákrok aplikací akustické rázové vlny, díky které se tukové buňky rychleji rozpadají a zároveň se kůže výrazně vypne,“ radí Moidlová.
V souvislosti s odstraněním přebytečného tuku se v poslední době často hovoří i o injekční lipolýze. Ta je nejvhodnější pro redukci malých tukových uloženin, například podbradku nebo vnitřní strany stehen.

Klasika přežívá

Nejúčinnější stálicí při odstraňování tuku zůstává pravděpodobně klasická liposukce, přičemž nejefektivnější je laserová metoda. Tou lze odsát tuk hned z několika partií najednou. Nicméně před zákrokem je důležitá pečlivá konzultace s odborníkem. „Právě dobře provedené vyšetření pomůže odhalit, jaký zákrok je nejvhodnější, a podle toho doporučit na míru kombinace různých technologií,“ říká odbornice.

Zdroj: magazín KVĚTY