LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Trendy mužského zkrášlování

Už dávno nestačí jen svaly, chic outfit, tetování. Musí-li se mužské sebevědomí opřít o atraktivní exteriér, nabízí mu trh moderní technologie. Reportér iDNES.cz je prozkoumal, jednu z nich dokonce na vlastní kůži.

Laser i biostimulace

Moderní muž může sáhnout i po laseru. Oslovuje především ty pány, kteří se chtějí nechat zkrášlit, rádi se však vyhnou jehle nebo skalpelu. „Vnímají pouze světlo, a to je mnohem příjemnější vjem,“ poznamenává dermatoložka a odbornice na estetickou medicínu Marta Moidlová.

Na její kliniku chodí muži nejčastěji kvůli odstranění kožních výrůstků bez řezání, bez skalpelu, odstranění nejrůznějších pigmentací, včetně tetování, odstranění rozšířených žilek, cévek, též chloupků. „Laser se používá na vylepšení, zpevňování kůže, odstraňování jizviček po akné, ale zrovna tak se jím velice elegantně řeší například chrápání, rovněž liposukce. A řada dalších požadavků,“ vypočítává.

Muži však hledají spojence též u botulotoxinu. „Potřebují trošku vyžehlit čelo, redukovat projevy stárnutí, vyplňují se podočnicové oblouky, korigují se spánky, dolní čelist“. 

Kromě kyseliny hyaluronové a botulotoxinu sahají páni po nukleoidech, různých jiných niťových stimulátorech, nejnověji též po chemickém peelingu, laserovém ošetření, radiofrekvenci.

Zdroj: magazín Idnes.cz