LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Nejlepší anti-age je ve Vaší hlavě - Magazín Žena a život

Přečíst článek v PDF.

článek

Nalijme si čistého vína. Snažit se za každou cenu zastavit čas je tak trochu boj s větrnými mlýny a věčné mládí je i přes veškeré poznatky dnešní vědy stále mýtus. Když však spojíte fakta a selský rozum, vyjde vám, že při kvalitní péči, dodržování základních pravidel a správném nastavení mysli můžete s přehledem vypadat o deset let mladší.

Vysoké lícní kosti, plné tváře, pevná a hladká pleť jsou jasnými znaky mládí, které bohužel netrvá věčně. I kdybyste se snažila sebevíc, používala tu nejlepší péči, podstupovala všechny možné estetické procedury, nikdy nemůžete v pětačtyřiceti vypadat na pětadvacet. Dobře, při opravdu důkladné péči můžete stáhnout dejte tomu deset let, ale ne víc. A nakonec, proč byste to také dělala? Dnešní svět vyzdvihující krásu a mládí jako jediné možné hodnoty je trochu stresující. A stres je jedním z faktorů, kvůli nimž stárneme rychleji. Takže hlavně zůstaňte v klidu, nesnažte se za každou cenu zastavit čas a podívejte se rozumně na to, co pro sebe můžete s ohledem na své možnosti, genetické předpoklady a životní styl udělat.

Stárnutí je normální jev

To je třeba mít na paměti a nesnažit se s ním za každou cenu bojovat. S nadsázkou lze říci, že je to jediná spravedlivá věc na světě, které nikdo z nás neunikne, ať už se nám to líbí, nebo ne. Stárnutí je geneticky naprogramovaný fyziologický jev, probíhající u každého indivi duálně v závislosti na biologických procesech, které náš život provázejí. Mezi jeho hlavní vnitřní příčiny patří genetika, oxidační stres a hormonální změny. Mezi vnější řadíme UV záření, znečištěné ovzduší, kouření, větší konzumaci alkoholu a samozřejmě špatnou životosprávu obecně.

Prevence je nejlepší anti-age

Když pomineme fakt, že stárneme v podstatě ode dne svého narození, tak biologické stárnutí začíná zhruba kolem pětadvacátého roku. Samozřejmě v tomto věku ještě všechno perfektně drží, pleť je hydratovaná a pružná, ale je to také čas, kdy je vhodné začít se věnovat cílené péči, protože pokud s ní začnete až kolem čtyřicítky, bude již pozdě. Nejlepší metodou boje proti stárnutí tak nejsou krémy a séra, ale prevence, jejímž základem je důkladné čištění, každodenní ochrana před sluncem a hydratace. Čím dříve si to zapamatujete, tím déle budete vypadat mladě. Tato tři pravidla ostatně platí celý život, a to bez ohledu na věk. Samozřejmě s přibývajícími léty je nutné do zkrášlovací rutiny zařadit aktivní anti-age látkya klidně vsadit i na estetické metody, aby se znovu nastartovala a obnovila tvorba kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

Zdravá životospráva je základ

Jestli se domníváte, že váš životní styl nemá na váš vzhled žádný vliv, jste na omylu. Žádný krém vám neudělá stejnou službu jako dostatek spánku a minimum stresu. Sama určitě víte, že vaše pleť vypadá po dovolené úplně jinak, i kdybyste se celou dobu mazala jen vazelínou. Pokud jde o pití alkoholu, tak jestli jste někdy třeba jen měsíc abstinovala, určitě jste viděla pozitivní změny v podobě výraznějších lícních kostí a zářivější pleti. Alkohol často obsahuje velké množství cukru, který urychluje rozkládání kolagenových vláken, zavodňuje a zhoršuje zánětlivé procesy v těle. O nikotinu obsaženém v cigaretách ani nemluvě. Viděla jste pleť dlouhodobých kuřáků? Je tenká, citlivá a vrásčitá, to vše opět v důsledku rychlého rozpadu kolagenu. Svou roli ve stárnutí bohužel hraje i znečištěné životní prostředí, protože narušuje ochrannou lipidovou bariéru pleti. S přibývajícími léty také klesá produkce estrogenu. Pleť tak ochabuje, ztenčuje se, ztrácí objem a povolují kontury. Všechny tyto faktory se společně podílejí nejen na stárnutí pleti, ale i celého organismu.

UV ochrana je nutnost

Pokud se nechcete do budoucna potýkat s pigmentovými skvrnami, vráskami, ztrátou hydratace a předčasným ochabováním pleti, rozhodně se denně chraňte před slunečními paprsky. Ultrafialové záření urychluje stárnutí tím, že poškozuje kožní buňky, které pak nejsou schopny správně fungovat a produkují méně kolagenu a elastinu. Pokožka se tak stává oslabenou, tenčí, sušší, a tím pádem i méně elastickou. Kůže má bohužel dlouhodobou paměť, a když se opakovaně spálíte ve dvaceti, následky sice neuvidíte hned, ale rozhodně za desítky let. UV ochranu proto noste každý den, sluneční záření dopadá na zem i přes mraky.

Trocha vědy na závěr

Podle vědců z Biologique Recherche stojí za stárnutím zkracování telomerů. Telomery byly poprvé nalezeny v roce 1984 a jejich objevitelé za tento poznatek dostali Nobelovu cenu za medicínu. Zjednodušeně řečeno se telomery nacházejí na konci chromozomů a v podstatě je chrání před poškozením. V průběhu let však dochází k jejich zkracování, a tím ke stárnutí buněk. Čím kratší pak telomer je, tím větší je poškození buňky. Společnost Lancôme zase sází na regenerační schopnosti peptidů. Tyto základní stavební kameny života působí na všechny vrstvy pokožky a jsou nejlepšími spojenci v boji proti stárnutí. Ať už se s přibývajícími léty pokusíte bojovat novými kosmetickými přípravky, revolučními technologiemi, osmetickými obličejovou, či hormonální jógou, nezapomínejte, že hormon je to přirozený proces, který lze sice velmi účinně zpomalit, rozený avšak ne zcela zastavit.

Účinný anti-age začíná ve vaší hlavě. Snažte se omezit na minimum faktory urychlující stárnutí a zaměřte se na účinnou a efektivní péči.

OMLAZUJÍCÍ PROCEDURY NEJEN KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY, ALE I ESTETICKÁ MEDICÍNA HLEDÁ STÁLE NOVÁ OMLAZOVACÍ A ÚČINNÁ ŘEŠENÍ. SEZNAMTE SE S TĚMI NEJNOVĚJŠÍMI.

KOMPLEXNÍ OMLAZENÍ

Revoluční přístroj Laser Pixel je ve své konfiguraci zatím jediný v celé republice. Co se týče omlazení, dokáže téměř cokoli. Poradí si s hlubokými vráskami, vypne pleť a odstraní výrůstky i hyperpigmentace. „Laser Pixel dosahuje takových výsledků, které zatím žádný přístroj ani látka nepřekonala. Ošetřuje povrchové vrstvy kůže a díky speciálnímu aplikátoru má hluboký termální efekt, který stimuluje obnovu kolagenu. Je ideální pro ošetření jemných linek i hlubokých vrásek,“ říká primářka kliniky LaserPlastic MUDr. Marta Moidlová. Laserový paprsek funguje na principu ablace (odpařování kůže). Jeho výjimečnost tkví v tom, že proniká do pokožky v malých bodech o velikosti pixelu (odtud také název) metodou zvanou frakce. Díky tomu se střídají ošetřené a neošetřené body a dochází tak k mnohem rychlejšímu hojení. Přístroj je unikátní zejména svými speciálními aplikátory, které umožňují provést výkon i na velkých a jemných partiích, jako jsou kromě obličeje zejména dekolt, krk a další části těla. Laser disponuje též speciálním nastavením paint brush, které dodává do ošetřované oblasti energii v rozptýlené podobě. Výsledek je tak méně nápadný, protože po zákroku nezůstává známý šachovnicový efekt. Po ošetření je pokožka viditelně omlazená, zpevněná a rozjasněná.

Zdroj : Magazín Žena a život