LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

Teď odstraňujte, v létě ukazujte

S přípravou na léto a péčí o pokožku byste měli začít nejpozději v jarních měsících.

Svého vzhledu si nejvíce začneme všímat v létě, kdy jsme prakticky celí obnažení a jdeme „s kůží na trh“ či spíše pláž. To je však už dávno pozdě. V zimě a přes chladnější jaro děláme totiž tu chybu, že hibernujeme. Zabalíme se do několika vrstev oblečení s tím, že co není vidět, nikoho netrápí. Ale právě a pouze tehdy lze zrealizovat dlouho odkládaná ošetření, která se potřebují v klidu hojit a nehrozí jim riziko vystavení agresivním slunečním paprskům.
Naplánujte si proto včas, ještě dokud je chladné jaro a než začne balení na dovolenou, odstranění nedokonalostí na vašem těle. V létě, zejména před odletem k moři, už to totiž nebude možné.

Odstranění chloupků laserovou epilací

Vezměme to od začátku, a to od holení a depilace. Vzhledem k tomu, že sukně v zimě není zrovna ten první kus oblečení, po kterém byste v době, kdy je venku metr sněhu, sáhli, je to často to poslední, na co zrovna dbáte.

Ale pokud se v létě rozhodnete to dohnat a jít na laserovou epilaci, můžete si zadělat na pěkný problém například v podobě světlých a tmavých flíčků, způsobených kombinací ošetření s opálenou kůží. Proto neotálejte a stejně jako následující zákroky si je běžte splnit ještě dokud je venku chladno. Efekt je dlouhodobý až permanentní, takže se nemusíte obávat, že byste v létě stejný zákrok museli podstoupit znovu.

epilace

Odstranění skvrn a jiných nedokonalostí

Skvrna je opravdu široký a obecný pojem, který používáme mezi laiky. Doktor však vidí rozmanité formy popraskaných žilek, které mohou tvořit takzvané ohně. Může se ale jednat také o různorodé pihy, pigmentace, či různé barevné nepravidelnosti pleti, dané ať už dispozičně, či způsobené sluněním a věkem. Právě opalování, jak přirozené, tak v soláriích, zrychluje projevy stárnutí kůže a je třeba se o pleť o to více starat.

Odstranění vrásek či omlazení pleti

Make-up, na rozdíl od skvrnek a nejednotné barvy pleti, vrásky bohužel nezamaskuje, někdy je naopak spíše zvýrazní. Právě u těch hlubokých není plně efektivní ani botulotoxin či injekční výplně. Je pak potřeba „začít znovu“. Nevěděli jste, že je to možné? Důkazem je laserová technologie Pixel.
A proč právě jméno Pixel? Metodou zvanou frakce perforuje laserový paprsek pokožku v bodech o velikosti pixelu. Při frakčním módu se tak na kůži střídají ošetřené a neošetřené body. Díky těmto neošetřeným bodům se může pacient těšit z krátké doby hojení a minimálních vedlejších účinků či komplikací. „Přístroj také disponuje jedinečným módem paint brush, který dodává do ošetřované oblasti energii v rozptýlené, randomizované neboli náhodné podobě. Vytváří tak přirozenější vzorec hladké pokožky a nezanechává typické šachovnicové stopy na pleti. Ošetření je tak na viditelných místech méně nápadné,“ popisuje MUDr. Marta Moidlová, primářka kliniky LaserPlastic.

Jeden stroj, jedno sezení, mnoho ošetření

Vyhlazení jemných povrchových ale i hlubokých vrásek, jizev po akné, a dokonce i strií či výrůstků. To vše i více dokáže odstranit tento nový laser. Laserový paprsek přístroje Pixel funguje zejména na principu ablace, tedy odpařování vody obsažené v buňkách pokožky, čímž postupně a šetrně odstraní jednotlivé vrstvy kůže. Takové ošetření se nazývá skin-resurfacing. Tento laser lze však použít také pro takzvané mini-invazivní až zcela neinvazivní zákroky a ošetření velkých a citlivých ploch jako je hrudník a krk.

Laser Pixel, zatím první a jediný v republice této generace a konfigurace, již hojně využívá klinika LaserPlastic, kterou můžete znát z pořadů Vypadáš skvěle, Mladší o pár let nebo O 10 let mladší. Jeho odhalení na klinice LaserPlastic uváděla a moderovala herečka Jitka Čvančarová.

Zdroj : Mazazín OnaDnes.cz