LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

I pleť má svůj pitný režim

Jak efektivně rehydratovat pokožku po horkém létě?

Sucho, horko a agresivní sluneční paprsky, které se náhle změní v chladné, deštivé počasí; to vše má neblahý vliv na naši pokožku. Pleť je vysušená, dehydratovaná, brzy vrásčitá a ztrácí elasticitu. A stejně jako my se staráme o svůj pitný režim, je třeba kůži doplnit a vpravit do ní potřebné živiny a pravidelně ji hydratovat. Na to však nestačí pouhé hydratační krémy, případně si jednou za čas zobnout kyselinu hyaluronovou. 

Rehydratace a celkové regenerace pleti dosáhneme díky tkáňovým stimulátorům. Ty nutí fibroblasty k vyšší produkci látek, které nám vnějšími vlivy či pouze s věkem ubývají. Mezi ně patří zejména kolagen, elastin či kyselina hyaluronová. Těmto kožním buňkám vděčíme za krásu naší pleti, její pevnost, pružnost a jemnost.

Na jaká ošetření zajít?

Enerjet: kinetická injektáž účinných látek (kyseliny hyaluronové a různých mezokoktejlů) vysokým tlakem do pokožky, kde jsou kontrolovaně a rovnoměrně rozptýleny v nanočástečkách až do potřebné hloubky, a to zcela bez použití jehel. Hlavní účinek této terapie je hydratace a novotvorba kolagenu a elastinu. Výsledky dosažené samotnou injektáží se tedy ještě nadále zlepšují po dobu minimálně tří měsíců,“ říká MUDr. Marta Moidlová, primářka kliniky LaserPlastic.

Mezoterapie: další způsob, jak vyvolat přirozenou tvorbu kolagenu a nových buněk, doplnit její základní stavební látky a zejména zvýšit hydrataci pokožky. „Při té se drobnými mikrojehličkami aplikují speciální roztoky a gely (zejména z kyseliny hyaluronové) přímo do střední vrstvy kůže, tedy do místa svého konečného působení,“ vysvětluje primářka. „Dochází k vyrovnání povrchových vrásek, pleť je následně hydratovaná a vypnutá.“

Inno Facial: aquapeeling vhodný po létě k důkladnému čištění pleti, odstranění odumřelých buněk a k rehydrataci pokožky. Funguje také jako prevence tvorby vrásek a k léčbě akné. Má dvojnásobný efekt oproti klasickému peelingu a je také šetrnější k pokožce. Při této metodě se používají séra obsahující směs mléčných a ovocných kyselin, extrakty rostlinného původu a mořskou vodu.

Omlazneí pleti

Mohlo by vás zajímat

Sledujte akce a novinky