LaserPlastic.cz

LaserPlastic - klinika plastické chirurgie a estetické dermatologie

TERAPIE pro sluncem políbenou pleť

Přečíst článek v PDF

CO SI BUDEME POVÍDAT, ZATÍMCO VY JSTE SI O PRÁZDNINÁCH UŽÍVALA BEZSTAROSTNÝ ČAS, VAŠE PLEŤ TO NEJSPÍŠ VNÍMALA JINAK. NA ROZDÍL OD VÁS TEĎ BUDE UNAVENÁ A BEZ ENERGIE. DOPŘEJTE JÍ DŮKLADNOU HYDRATACI A NÁSLEDNOU REGENERACI DÍKY NEJNOVĚJŠÍM PŘÍPRAVKŮM I ÚČINNÝM ESTETICKÝM PROCEDURÁM.

Správná hydratace je klíčem ke krásné a zdravé pleti, což platí po celý rok, ale po létě dvojnásob. Slunce, horké počasí a slaná i chlorovaná voda si vybraly svoji daň v podobě citlivosti a suchosti. UV záření navíc způsobuje poškození kůže volnými radikály – v podkoží tak dochází k narušení kolagenových i elastinových vláken, a tím pádem i k rychlejšímu stárnutí.

BUĎTE ŠETRNÁ

To je základ. A taky zjednodušte svoji péči. Po létě si vystačíte s jemným čištěním, enzymatickým peelingem, hydratačním sérem, krémem a maskou. Pohov si na chvíli dejte i od aktivních ingrediencí. Retinol, vitamin C a další si nechte, až bude vaše pleť zklidněná a obnovená. Používejte vlažnou vodu a pleť nikdy nedrhněte ručníkem.

DOPŘEJTE SI PROFESIONÁLNÍ PÉČI

Aby se vláha dostala přesně tam, kam má, musíte pleť nejprve zbavit horní zrohovatělé vrstvy, třeba doma šetrným enzymatickým peelingem. Lepší variantou je ale objednat se na některé z profesionálních ošetření. Pleť se zjemní pomocí AHA kyselin a dalších účinných látek, což bývá mnohem efektivnější (přípravky na domácí použití nemají tak silnou koncentraci jako salonní).

VSAĎTE NA LEHKÉ TEXTURY

Při výběru péče neudělejte tu chybu, že si pořídíte co nejhutnější přípravky v domnění, že děláte pro svoji pleť to nejlepší. Raději sáhněte po lehčích konzistencích, které pronikají do pokožky snáz a hlouběji.

Produkty by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou, glycerin, aloe vera, skvalan, mastné kyseliny či alantoin. Ideální péče se skládá z jemného ranního čištění, aplikace hydratační esence či boosteru, séra a krému s SPF.

Večer po důkladném dvojitém odlíčení následuje stejný proces, jen krém s SPF vyměňte za noční péči. Alespoň jednou týdně nezapomeňte na hydratační masku, kterou nanášejte i na krk a dekolt, stejně jako ostatní produkty.

ZATOČTE S HYPERPIGMENTACÍ

Jakmile budete mít pocit, že je vaše pleť již dostatečně zklidněná a hydratovaná, můžete zařadit přípravky s vitaminem C. Je to skvělý antioxidant, který pleť posiluje a chrání během dne před poškozením volnými radikály, včetně stresu, zlepšuje její strukturu, vyrovnává barevné nedokonalosti a zvyšuje produkci kolagenu, takže napomáhá i zpevnění.

Pokud vám jako památka na léto zůstala hyperpigmentace, sáhněte po speciálních sérech a lokálních korektorech, které ji zesvětlují a zabraňují jejímu vzniku. Používejte je ráno i večer a přes den se nikdy ne zapomeňte chránit SPF.

PRO HYDRATACI A OMLAZENÍ
JALUPRO HYDRO

Při tomto novém hydratačním a omlazujícím ošetření se do předem daných šesti bodů na obličeji injekčně aplikuje směs vysoko- i nízkomolekulární kyseliny hyaluronové spolu s aminokyselinami a peptidy. Ošetření má díky tomu dvojí efekt, kdy kromě rychlého nástupu hydratace dochází také k vypnutí, vyhlazení a celkovému omlazení pokožky. Takto lze ošetřit i krk a ruce.

Během dne vám budou stačit lehčí textury, ale noční péči můžete zvolit výživnější. Pokud použijete olej, aplikujte pod něj vždy hydratační sérum či booster.

Zdroj: magazín Žena a život

Mohlo by vás zajímat

Sledujte akce a novinky